У Комітеті відбулися слухання на тему: "Проблеми учасників антитерористичної операції та шляхи їх вирішення"
08 липня 2016, 15:59
У Комітеті відбулися слухання на тему: «Проблеми учасників антитерористичної операції та шляхи їх вирішення»
У заході взяли участь народні депутати України, представники органів державної влади, громадських організацій.
Голова Комітету Сергій Пашинський, відкриваючи слухання, зазначив: «Ми пам’ятаємо, в яких умовах наша держава розпочинала відбиття агресії на сході, фактично армія була доведена до стану колапсу… Завдяки героїзму цих людей, частина з них - це добровольці, частина - це мобілізовані, тріумфального маршу агресора вулицями Києва не вийшло».
«Перед нашою державою сьогодні колосальні виклики, тому що проблема російської агресії не знята з порядку денного. Кожен день гинуть люди, Кожен день йдуть обстріли. Кожен день ми чекаємо нових провокацій. Але ми повинні не забувати про цих людей, які мобілізовані зараз, і ми, як держава, повинні зробити максимум можливого і неможливого для того, щоб ці люди, ці ветерани, ці герої, які захищали нашу державу, були імплементовані в мирне життя, були соціально захищені. Вони повинні мати можливість на гідну роботу, на гідне медичне обслуговування і на гідні перспективи у своєму житті», - наголосив він.
Голова Комітету звернувся до учасників слухань з проханням у виступах висловити свої пропозиції, щоб «сформулювати ті необхідні управлінські рішення Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та інших органів, які дадуть можливість на практиці реалізувати те, про що ми так багато говоримо».
Секретар Комітету Іван Вінник звернув увагу на необхідності створення дієвого механізму забезпечення військовослужбовців житлом. Він наголосив на можливості та перспективі будівництва соціального житла з метою подальшої його реалізації військовослужбовцям на пільгових умовах через програми іпотечного кредитування та довгострокового фінансового лізингу.
Учасники слухань у виступах наводили факти невиконання органами державної влади норм законодавства, зокрема, стосовно виділення учасникам АТО земельних ділянок, розповідали про проблеми медичного обслуговування, про те, що люди, які демобілізувалися, або в яких закінчився контракт, потрапляючи в мирне життя, не мають можливості на гідну роботу і гідну заробітну плату.
Промовці пропонували Комітету та народним депутатам розглянути можливість виділення учасників антитерористичної операції в окрему соціальну категорію, органам виконавчої влади спільно з громадськими організаціями проаналізувати чинні нормативно-правові акти, які регулюють питання соціального захисту учасників антитерористичної операції та підготувати пропозиції щодо її удосконалення з метою формування сучасної ефективної державної політики соціального захисту учасників антитерористичної операції, спрямованої на стимулювання їх можливостей.
У виступах також пропонувалося передбачити бюджетне фінансування Державної цільової програми медичної, психологічної, соціальної реабілітації та адаптації учасників АТО на період до 2020 року та приділити окрему увагу соціальним проблемам учасників АТО, які одночасно є внутрішньо переміщеними особами з метою недопущення послаблення їх соціального захисту та нехтування прав тощо.
За результатами слухань Комітет доопрацює відповідні рекомендації, які будуть направлені Кабінету Міністрів України, профільним міністерствам та іншим органам виконавчої влади.