За результатами розгляду питань порядку денного спільного засідання комітетів Верховної Ради України у закордонних справах, з питань європейської інтеграції та з питань національної безпеки і оборони Комітет вніс пропозиції до проекту рішення

30 жовтня 2015, 15:59

За результатами розгляду питань порядку денного спільного засідання Комітетів Верховної Ради України у закордонних справах, з питань європейської інтеграції та з питань національної безпеки і оборони, присвячене темі забезпечення зовнішньоекономічної діяльності України в контексті належного захисту національних інтересів в оборонній та безпековій сферах, Комітет вніс наступні пропозиції до проекту рішення.

1. Обсяги міжнародної фінансової допомоги, яка була отримана Україною з 2014 року для зміцнення її оборонного потенціалу.

Рішення: розробити законодавчі зміни з метою реалізації єдиної державної політики у сфері військово-технічного співробітництва, закріпивши відповідні терміни (визначення), врегулювавши механізми взаємодії і контролю у здійсненні військово-технічного співробітництва, визначивши повноваження і відповідальність центральних органів виконавчої влади у вказаній сфері тощо.

2. Можливості покращення взаємодії в оборонній сфері між державними органами України та її міжнародними партнерами.

Рішення: спростити процедуру митного оформлення передачі товарів військового призначення та подвійного використання з можливістю відтермінування отримання відповідних дозволів, шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання».

3. Шляхи забезпечення прозорості механізму витрат фінансових ресурсів, які отримуються з державного бюджету України та від міжнародних партнерів і спрямовуються на сферу національної безпеки і оборони.

Рішення: покласти на Раду національної безпеки і оборони України, яка відповідно до законодавства України координує роботу органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони, обов’язок налагодити (відпрацювати) механізм здійснення контролю над кількістю, адресністю, прозорістю проходження фінансових ресурсів, які отримуються з державного бюджету України та міжнародних партнерів, спрямованих на сферу національної безпеки і оборони.