В державі немає єдиної позиції щодо перспектив розвитку української армії - Анатолій Гриценко
02 жовтня 2008, 16:51
Оборонний бюджет на 2009 рік, внесений Урядом, - внесений з порушенням закону, бо до останнього засідання РНБО його не було на ньому розглянуто і не затверджено в проекті бюджету силових структур. В цьому переконаний Голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко.
Він зазначив, що на минулому засіданні профільний парламентський Комітет прийняв рішення не підтримувати запит Міноборони у сумі 32,4 млрд. грн. при тому, що всі члени Комітету виступають за зміцнення Збройних Сил, пояснивши, що ця сума не відповідає чинній законодавчій і нормативній базі, суперечить відповідним указам Президента і постановам Уряду.
«Це свідчить про те, що в державі немає єдиної позиції щодо перспектив розвитку української армії. На жаль, говорять про армію як «президентську» так і «урядову», а армія повинна бути українською, - наголосив політик.
Натомість, як поінформував А. Гриценко, Комітет з питань нацбезпеки і оборони не погодився і з планами Уряду щодо спецфонду Міноборони. В ньому передбачено мати 4,2 млрд. грн.
«Це страшенна сума, яку ще треба заробити і яка гарантовано не буде зароблена. Солдат повинен отримувати гроші з 1 січня і ми наполягаємо на тому, що максимальний обсяг спеціального фонду – це 1 млрд. грн., а 16,4 млрд. грн. – виділити гарантовано за загальним фондом», - наголосив Анатолій Гриценко.
Окрім цього він зазначив, що на превеликий жаль кошти на закупку озброєнь для Міноборони плануються, а на створення потужностей для його виробництва на підприємствах Мінпромполітики та Національного космічного агентства України (НКАУ) не виділяються.
«Таким чином, кошти на рахунках Міноборони лежатимуть, а нова зброя не з’явиться», - підсумував Гриценко.
Тому, за його словами, Комітет наполягає на додатковому виділенні коштів для Мінпромполітики у розмірі 75 млн. грн. для підготовки до виробництва вітчизняного корабля класу «Корвет» і 125 млн. грн. для виробництва військово-транспортного літака АН-70. Для НКАУ - додатково виділити 124 млн. грн. для виробництва вітчизняного ракетного комплексу.
Ініціатива Комітету також полягає і в збільшенні грошей для утилізації застарілих боєприпасів.
«Ті кошти, які передбачені, дають можливість завантажити підприємства Мінпромполітики для утилізації боєприпасів лише на 2,5 місяці. Решту року вони простоюватимуть. Тому наш Комітет рекомендує додатково виділити для цих цілей ще 300 млн. грн.», - зазначив А.Гриценко.