Комітет з питань національної безпеки і оборони рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону про чисельність Збройних Сил України на 2009 рік
18 травня 2009, 11:56
Члени Комітету розглянули законопроект про чисельність Збройних Сил України на 2009-2011 роки, внесений Президентом України як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою.
Міністр оборони Юрій Єхануров, представляючи проект, зазначив, що ним пропонується затвердити чисельність Збройних Сил України на 31 грудня 2009 року у кількості 200 тисяч осіб, у тому числі 150 тисяч військовослужбовців, а на 2010 і 1011 роки затвердити чисельність у кількості 212 тисяч осіб, у тому числі до 162 тисяч військовослужбовців.
За словами Ю.Єханурова, "прийняття закону забезпечить правове врегулювання питання чисельності Збройних Сил та дозволить наростити їх бойовий потенціал для оборони України".
Голова підкомітету Олександр Кузьмук вказав на те, що вказаний законопроект вступає у протиріччя з Державною програмою розвитку Збройних Сил, якою затверджені інші показники чисельності Збройних Сил. Він зауважив, що, на його думку, збільшення чисельності військовослужбовців у 2010-2011 роки, яке пропонується цим проектом, відбуватиметься за рахунок збільшення чисельності рядового складу, а не офіцерів.
О.Кузьмук запропонував змінити назву законопроекту, поданого Президентом України, на "Про чисельність Збройних Сил України на 2009 рік", а також затвердити чисельність ЗСУ у кількості 191 тис. чол., в тому числі військовослужбовців - 148 тис. чол.
Інші члени Комітету підтримали цю пропозицію.
Голова Комітету Анатолій Гриценко звернув увагу на те, що прийнятий минулого року Закон "Про затвердження чисельності Збройних Сил України на 2008 рік" був "безпідставно невиконаний". На його думку, під час підготовки цього проекту необхідно було внести зміни до Державної програми розвитку Збройних Сил України.
А.Гриценко звернув увагу представника Генерального штабу на необхідність опрацювати питання стосовно доведення чисельності Збройних Сил до 191 тис. чол.
З урахуванням висловлених зауважень і пропозицій члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати парламенту прийняти законопроект у першому читанні з наступним його доопрацюванням.