2 лютого 2017 року у секретаріаті Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони було проведено робочу нараду, в якій взяли участь експерти США та України в рамках Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (ЕXBS).
Робоча нарада відбулась за результатами проведеного 31 січня-1 лютого 2017 року в м. Києві міжвідомчого круглого столу в рамках цієї Програми.
Завідувач секретаріату Комітету Тетяна Блистів поінформувала учасників наради про законодавчі зміни, які останнім часом відбулися у сфері національної безпеки і оборони. Окреслила напрями законодавчої роботи, що плануються в Комітеті в рамках Плану законодавчого забезпечення реформ в Україні відповідно до Розпорядження Голови Верховної Ради України № 496 від 31 березня 2015 року за розділом «Реформа системи національної безпеки і оборони» та затвердженого Плану роботи Комітету.
Радник з правових питань Державного Департаменту США Володимир Сулжинський поінформував присутніх про завдання та заходи, які проводяться в межах реалізації Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (ЕXBS), що фінансується Державним департаментом США, акцентуючи увагу на роботі експертів в Україні.
На зустрічі було наголошено на необхідності продовження тісної співпраці між експертами США та України в рамках Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (ЕXBS). Учасники робочої наради прийняли рішення продовжити роботу, в першу чергу, над вдосконаленням законодавства.
Тетяна Блистів запропонувала присутнім основні напрями законодавчих змін стосовно вдосконалення контролю за експортом озброєння, військової техніки, боєприпасів та товарів подвійного використання, які на цьому етапі доцільно розробити, зокрема:
- впровадження електронного ліцензування;
- вдосконалення процедур та скорочення строків надання дозвільних документів;
- спрощення порядку імпорту товарів військового призначення;
- посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю та законодавства у цій сфері.
За наслідками спільної роботи експертів США та України заплановано розробити та внести до Верховної Ради України ряд законодавчих змін.