16-20 ВЕРЕСНЯ 2013 РОКУ

Комітетом проведені засідання 18 вересня (виїзне) та 19 вересня 2013 року, на них загалом розглянуто 7 питань, із них законопроектів, з яких Комітет визначений головним – 4. 

Верховною Радою  України прийняті Закони, з яких Комітет визначений головним:

Про внесення змін до Закону України Про військовий обов’язок і військову службу - за результатами розгляду у другому читанні;

Про схвалення рішення Президента України про направлення національного контингенту для участі в Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго, внесений Президентом України як невідкладний.

У Комітеті Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони триває підготовка до:

проведення виїзного засідання з розгляду питання: «Про стан і перспективи розвитку Держспецзв’язку та законодавства, що регулює її діяльність»;

комітетських слухань стосовно питань економічної безпеки.

19 вересня 2013 року проведено нараду за участю представників Міноборони, Мінюсту, Інституту стратегічних досліджень з питань уніфікації  термінології у сфері безпеки і оборони, яка використовується у проектах законодавчих актів.  

РОБОТА ПІДКОМІТЕТІВ:

З питань державної безпеки

- вирішення організаційних питань щодо здійснення підготовки і проведення виїзного засідання Комітету до Головного управління розвідки Міністерства оборони України 18 вересня ц.р.;

- здійснення аналізу щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо приведення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України у відповідність до рекомендацій Парламентської Асамблеї Ради Європи (№№ 1402, 1466,1713, 1722,1755) № 2045-08.07.2013  та напрацювання пропозиції Комітету для прийняття рішення на засіданні 20.09.ц.р.;

- підготовлено та направлено відповідь Комітету на звернення громадян.

 

З питань воєнної безпеки та оборони

- підготовка законопроектів до розгляду на засіданнях Комітету, що відбулися 18 та 19 вересня. Опрацьовано 2 проекти законів:

- про ратифікацію Угоди (у формі обміну листами) між Україною та Організацією Північноатлантичного договору про участь України в операції «Океанський Щит» (реєстр. № 0039 від 05.09.2013), поданий Президентом України, який запропоновано підтримати та запропонувати Комітету у закордонних справах, який визначено головним, прийняти його з урахуванням висновку Головного науково-експертного управління;

- про внесення змін у додаток 2 до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України» (реєстр. № 2284а від 11.06.2013), поданий Кабінетом Міністрів України, який рекомендовано прийняти у першому читанні та в цілому як Закон. Голові підкомітету доручено представити цей проект на засіданні Верховної Ради.

Здійснювалося супроводження проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” (реєстр. № 0909), підготовленого до розгляду Верховною Радою у другому читанні  (19 вересня 2013 року Закон прийнято).

У підкомітеті триває робота над законопроектами, що готуються до другого читання, зокрема про внесення змін до деяких законів України щодо служби у військовому резерві (реєстр. № 2591, КМУ).

 

З питань оборонно-промислового комплексу та військово-технічного співробітництва

- у підкомітеті продовжується опрацювання проектів Законів:

про створення та виробництво озброєння, військової і спеціальної техніки;

про військово-технічне співробітництво.

 

З питань інформаційної політики

- триває підготовка до проведення виїзного засідання з розгляду питання: «Про стан і перспективи розвитку Держспецзв’язку та законодавства, що регулює її діяльність»;

- 21 вересня 2013 р. – представники підкомітету прийняли участь у науково-практичній конференції на тему: «Актуальні проблеми національної безпеки та шляхи їх вирішення», організованій Спілкою офіцерів України.

 

З питань соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей

20 вересня 2013 року у підкомітеті з питань соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони за ініціативою громадських організацій – спілки ветеранів Афганістану воїнів-інтернаціоналістів "Щит", що об’єднує військові частини Дарницького району м. Києва, та міжнародного благодійного фонду "Ветеран військового будівництва" відбулася зустріч голови підкомітету Сергія Гриневецького з представниками зазначених організацій: Климком Миколою Анатолієвичем та Реуттом Андрієм Юрійовичем. Як поінформували прибулі, у цих організаціях дуже стурбовані станом забезпечення житлом військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, та учасників бойових дій в Афганістані, які перебувають на квартирному обліку у виконавчих органах місцевого самоврядування.

Климко М.А. та Реутт А.Ю. повідомили, що на початок поточного року понад 20 тисяч сімей колишніх військовослужбовців та учасників бойових дій в Афганістані потребують поліпшення житлових умов, з них понад 10 тисяч сімей перебувають на квартирному обліку більше 20 років і що більшість ветеранів військової служби та учасників бойових дій в Афганістані взагалі втратили надію на державну допомогу у вирішенні житлової проблеми. Крім того, за їх інформацією, понад 6 тисяч військовослужбовців, які звільнені в запас або відставку, потребують відселення із закритих та віддалених від населених пунктів військових містечок та гарнізонів. Ними також акцентовано увагу на те, що скасування Кабінетом Міністрів України у 2011 році Програми забезпечення житлом військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, яка була затверджена Урядом 29 січня 1999 року постановою № 114, негативно відображується зараз на вирішенні цього питання. На їх думку, єдиним шляхом вирішення цієї важливої проблеми є використання позитивного досвіду Міноборони з придбання житла для військовослужбовців, а саме на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2012 року  № 999 "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу". Співбесідники запропонували закупівлю квартир проводити по регіонах, залежно від гостроти проблеми забезпечення у них житлом відповідних категорій громадян та їх кількості, для чого утворити при Мінсоцполітики конкурсну комісію  з представників цього Міністерства, Спілки ветеранів Афганістану та міжнародного благодійного фонду "Ветеран військового будівництва" по відбору пропозицій щодо закупівлі квартир для ветеранів локальних війн, а також розселення ветеранів військової служби із військових містечок.   

У відповідь голова підкомітету Сергій Гриневецький звернув увагу на те,  що головною проблемою законодавства України є відсутність у багатьох законах, особливо з питань соціального захисту, механізмів реалізації їх положень, у зв’язку з чим на цей час програми забезпечення житлом військовослужбовців, осіб, звільнених у запас або відставку, майже не фінансуються, а тому і не виконуються. Саме з цієї причини питання забезпечення житлом військовослужбовців перейшло в розряд проблеми, яка продовжує загострюватись. На думку парламентаря, необхідно проводити ревізію законодавства у соціальній сфері і готувати такі до нього зміни, які б мали можливість реалізовувати нові концептуальні бачення забезпечення житлом зазначених вище категорій громадян з чітко визначеними джерелами фінансування будівництва житла, гарантованим отриманням цими категоріями громадян грошової компенсації за належні їм для отримання жилі приміщення та з використанням інших сучасних механізмів його придбання. Прикладом у цьому, наголосив С. Гриневецький, може бути розроблений за ініціативою Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань військової служби, соціального захисту військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей  (реєстр. № 0907 від 12.12.2012 року), поданий народними депутатами України Гриневецьким С.Р., Самойленком Ю.П., яким встановлюються порядок та умови виплати військовослужбовцям та членам їх сімей, а також військовослужбовцям, звільненим з військової служби в запас або у відставку за віком, за станом здоров’я, у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, грошової компенсації на придбання (будівництво) житла, а також порядок відселення осіб, звільнених з військової служби в запас або у відставку, та членів їх сімей, які проживають разом з ними, з жилих приміщень, розташованих у військових містечках, з наданням їм іншого жилого приміщення тощо. Цей законопроект планується до розгляду у парламенті в період з 8 по 11 жовтня 2013 року.

При обговоренні питання голова підкомітету акцентував увагу на заходах,  які вживає Комітет, а також на рішеннях, які вже прийняті Кабінетом Міністрів України для розв’язання проблеми будівництва житла військовослужбовцям, особам, звільненим з військової служби в запас або відставку, та членам їх сімей. Зокрема, зазначалося, що проблему можна вирішити у разі забезпечення Урядом України належного фінансування цього питання.

За підсумками зустрічі її учасники вирішили додатково опрацювати можливі пропозиції із зазначеного питання.

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

18 листопада 2024 10:23
18 листопада 2024 10:21
18 листопада 2024 10:20
18 листопада 2024 10:19
18 листопада 2024 10:17
18 листопада 2024 10:16
18 листопада 2024 10:14
18 листопада 2024 10:10
18 листопада 2024 10:08
11 жовтня 2024 11:20