У заході взяли участь народні депутати, представники міністерств, інших органів виконавчої влади, промислових підприємств, науковці.
Голова Комітету Анатолій Гриценко зазначив, що парламентський Комітет ініціював обговорення питання, оскільки воно стосується складових національної безпеки держави - економічної, енергетичної, соціальної.
А.Гриценко наголосив, що "парламентарії хочуть підставити своє плече всім гілкам влади для спільних пошуків виходу з кризи". За його словами, "без Верховної Ради, без прийняття необхідних у цей час законів подолання наслідків світової економічної кризи неможливе". Він звернувся до учасників слухань з проханням висловити конкретні пропозиції, які могли б бути використанні у законотворчій роботі.
Члени Комітету заслухали інформацію представників міністерств фінансів, економіки, палива та енергетики, промислової політики, праці та соціальної політики тощо.
Про вплив світової кризи на ситуацію, що склалася на підприємствах металургійного комплексу, хімічної і будівельної галузей народних депутатів поінформували керівники підприємств.
За підсумками слухань Комітет підготує рекомендації щодо можливих шляхів виходу з фінансової кризи