Про бюджетний запит Міністерства оборони на наступний рік поінформував членів Комітету міністр оборони Юрій Єхануров. Він повідомив, що необхідно передбачити у проекті Державного бюджету на 2009 рік для розвитку Збройних Сил 32,4 млрд. грн.
Міністр оборони зазначив, що "хронічне недофінансування потреб оборони протягом всього періоду існування Збройних Сил призвело до того, що зараз вони знаходяться на грані спроможності виконувати покладені завдання захисту держави".
Ю.Єхануров наголосив на тому, що військова техніка і озброєння української армії досягли граничних термінів експлуатації та потребують термінового оновлення. За його словами, найгірша ситуація з технічним станом озброєння та військової техніки у Повітряних Силах, призначених передусім для прикриття з повітря особливо важливих об'єктів держави: атомних електростанцій, гідроелектростанцій Дніпровського каскаду, адміністративно-промислових центрів, об'єктів хімічної промисловості тощо. Практично дві третини літаків та вертольотів Збройних Сил не може піднятися в повітря через їх технічний стан. Майже усі зенітні керовані ракети вичерпали призначений термін експлуатації.
Міністр також зазначив, що не кращий стан і у Військово-Морських Силах України. Сьогодні більше половини бойових кораблів і допоміжних суден не можуть вийти в море. Потребують оновлення майже 60% літаків та вертольотів морської авіації.
Ю.Єхануров наголосив на тому, що за відсутності належного ресурсного забезпечення більшість бойових з'єднань та частин Збройних Сил проходить лише одиночну підготовку, при цьому нормативи бойової підготовки військ виконуються на рівні 15-40%.
Міністр оборони, серед іншого, акцентував на недостатньому рівні соціального забезпечення військовослужбовців (недостатні обсяги будівництва житла та низький рівень грошового утримання), що змушує кращих фахівців залишати Збройні Сили.
Голова підкомітету Олександр Кузьмук висловився на підтримку пропозицій Міністерства оборони щодо виділення на наступний рік 32,4 млрд. грн. Він зазначив, що "забезпечення такого бюджету на потреби армії є проблемою держави, а не міністерства оборони".
Голова Комітету Анатолій Гриценко назвав пропозиції міністерства оборони "нереалістичним бюджетом". Він наголосив на тому, що Комітет "відстоюватиме іншу цифру - 17,4 млрд. грн., з них 16,4 млрд. грн. із загального фонду, 1 млрд. грн. - з спеціального".
А.Гриценко зазначив, що парламентаріям необхідно буде забезпечити контроль за використанням цих коштів.
Члени Комітету ухвалили рішення запропонувати Комітету з питань бюджету врахувати пропозиції Комітету, якими передбачити в проекті Держбюджету на 2009 рік 17,4 млрд. грн., з яких 1 млрд. грн. із спеціального фонду на потреби Міністерства оборони.
Комітет також пропонує визначити додаткове фінансування потреб Збройних Сил України після внесення змін до Державної програми розвитку Збройних Сил України на 2006-2011 роки в частині їх чисельності на 2009 рік та внесення відповідного законопроекту на розгляд парламенту з урахуванням завдань і заходів, передбачених Державною програмою розвитку озброєння та військової техніки Збройних Сил на період до 2009 року, Державної цільової програми реформування та розвитку ОПК на період 2013 року.