На 9 засіданнях Комітету, які відбулися за цей період, розглянуто 36 питань, опрацьовано 30 законопроектів, з яких прийнято Верховною Радою в цілому 7 законів і 2 постанови, у першому читанні - 6. Зокрема, за поданням Комітету прийняті Верховною Радою закони: "Про внесення змін до деяких законів України (щодо приведення у відповідність до чинного законодавства)"; "Про внесення змін до статті 9 Закону "Про участь України в міжнародних миротворчих операціях"; "Про внесення змін до Закону "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання"; "Про внесення змін до Закону "Про державне оборонне замовлення"; "Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на території України у 2010 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях"; "Про внесення змін до Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (щодо доведення мобілізаційних завдань (замовлень); "Про внесення змін до Закону "Про державну таємницю".

Комітетом надано 32 попередніх висновків на законопроекти, які є предметом відання інших парламентських комітетів.

Виходячи з вимог Закону "Про основи національної безпеки України" та з розвитку геополітичної обстановки в світі, зміни характеру реальних і потенційних загроз національній безпеці України, Комітет звернувся до Президента України В.Януковича з письмовими пропозиціями щодо здійснення скоординованих дій Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України у розв'язанні проблем, пов'язаних:

- з реформуванням базових підприємств, організацій та установ в основних галузях оборонної промисловості ракетно-космічній, авіабудівній, бронетанкобудівній, військовому кораблебудуванні з метою створення на їх основі потужних вертикально інтегрованих науково-виробничих структур;

- зі збереженням і утилізацією боєприпасів, непридатних для подальшого зберігання, в томі числі рідинних компонентів ракетного палива типу "меланж", твердого ракетного палива міжконтинентальних балістичних ракет РС-22 з тим, щоб відвернути можливі аварії та катастрофи;

- з невирішенням Україною пріоритетних питань формування державної політики в забезпеченні енергетичної безпеки, в нестворенні необхідних умов для інвестування капітальних вкладень в національну газотранспортну систему з метою її модернізації, що за останній період призвело до активізації створення альтернативних маршрутів постачання газу до Європейського Союзу;

- з подальшим співробітництвом між Україною і Румунією у зв'язку з рішенням Міжнародного суду ООН в Гаазі у справі про делімітацію континентального шельфу та виключних економічних прав України і Румунії (щодо острова Зміїний) стосовно перспектив розробки морських надр на тих структурах, які знаходяться з обох боків роздільної лінії, визначеної судом.

На звернення Комітету до Президента України надійшли відповіді від Глави Адміністрації Президента України, в яких висловлена вдячність членам Комітету за державний підхід до вирішення актуальних питань життєдіяльності держави.

Комітет впродовж шостої сесії приділяв постійну увагу питанням соціального захисту військовослужбовців, військовослужбовців, які звільнилися з військової служби у запас або відставку, та членам їх сімей. За ініціативою членів Комітету було розроблено проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань військової служби, соціального захисту військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, (реєстр. №2478), прийнятий Верховною Радою за основу.

Важливим напрямом в діяльності Комітету була співпраця із зарубіжними країнами. Відбулися зустрічі Голови та членів Комітету з делегаціями Парламенту Румунії; Міністерства оборони Великої Британії; Посольства США в Україні; Посольства Чеської Республіки; Авіаційного військового коледжу Сполучених Штатів Америки.

Члени Комітету брали активну участь у роботі постійних делегацій Верховної Ради у Парламентській Асамблеї Ради Європи, Українській частині Ради міжпарламентської ради Україна-НАТО, у Парламентській асамблеї НАТО, у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Українській частині Комітету з парламентського співробітництва між Україною та Європейським Союзом, Виконавчому комітеті Національної парламентської групи в Міжпарламентському Союзі, у Парламентському вимірі Центральноєвропейської ініціативи, у Міжпарламентській Асамблеї держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав.

За цей час у Комітеті опрацьовано 1083 документів і листів, 151 звернень громадян.

Протягом шостої сесії члени Комітету продовжували вести особистий прийом громадян. Відділом з питань звернень громадян апарату Верховної Ради України було організовано особистий прийом громадян Головою Комітету Гриценком А.С.

Особливе місце в роботі Комітету було приділено висвітленню його діяльності в засобах масової інформації щодо основних напрямів законотворчої роботи Комітету, підготовлених та розглянутих проектів законодавчих актів з питань національної безпеки і оборони тощо. Інформація про діяльність Комітету розміщувалася на сторінках газет - Верховної Ради України "Голос України", Кабінету Міністрів України "Урядовий кур'єр", тижневику "Парламентські вісті", центральних друкованих органах Міністерства оборони України - газеті "Народна армія", журналі "Військо" та науково-практичному журналі "Наука і оборона", загальнодержавних та регіональних електронних засобах масової інформації, а також на веб-сайті Комітету, який став дієвим інструментом інформування громадськості про діяльність Комітету. Завдяки структурі сайту його відвідувачі мають можливість надсилати свої зауваження, пропозиції і запитання та одержувати від народних депутатів України та працівників секретаріату Комітету кваліфіковані відповіді на них.

Керівництво та члени Комітету постійно виступали з проблемними статтями та інтерв'ю у пресі, на радіо та телебаченні в тому числі в прямому ефірі каналу Верховної Ради України "Рада". На важливі засідання Комітету запрошувалися представники засобів масової інформації та телебачення. За підсумками кожного засідання Комітету було організовано інформування засобів масової інформації про результати роботи, проведені брифінги за участю Голови Комітету, а також залучені представники електронних та друкованих засобів масової інформації для окремих коментарів та інтерв'ю членів Комітету.

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

17 грудня 2024 11:12
17 грудня 2024 11:11
17 грудня 2024 11:09
17 грудня 2024 11:07
18 листопада 2024 10:23
18 листопада 2024 10:21
18 листопада 2024 10:20
18 листопада 2024 10:19
18 листопада 2024 10:17
18 листопада 2024 10:16