Комітет з питань національної безпеки і оборони за період першої та другої сесій Верховної Ради шостого скликання розглянув 128 питань, з них 17 в порядку контролю за виконанням законів і постанов. Опрацьовано 34 проекти законів, з яких парламентом прийнято 5 законів в цілому, 4 законопроекти за основу, один відхилено. Комітет надав 137 експертних висновків на інші законопроекти.
Комітет зосереджував зусилля на вдосконаленні нормативно-правової бази законодавчого врегулювання діяльності Збройних Сил України, відомств безпекового сектору, інших складових воєнної організації держави.
У Комітеті проведено 21 засідання, в тому числі 3 виїзних, на яких розглядалися питання: виконання програм розвитку Внутрішніх військ МВС України, запланованих на 2008 рік заходів; про стан та перспективи будівництва корветів для Військово-Морських Сил України; щодо здійснення парламентського контролю за діяльністю Служби зовнішньої розвідки України.
Члени Комітету особливу увагу приділяли питанням соціального захисту військовослужбовців. Зокрема, народні депутати ініціювали законодавчі зміни до нормативно-правової бази з питань соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей в частині запровадження механізмів кредитування, фінансування будівництва та придбання житла для цієї категорії осіб. Підготовлено низку законопроектів, спрямованих на вдосконалення чинного законодавства у цій сфері.
За ініціативою народних депутатів було зроблено запити до центральних органів виконавчої влади та обласних державних адміністрацій з приводу вивчення питання щодо вдосконалення діяльності державних органів по захисту наявної в них інформації, яка включає в себе дані про особу, недопущення несанкціонованого її поширення, а також щодо посилення правової відповідальності за порушення вимог її зберігання та незаконного поширення. На підставі зібраних матеріалів та зробленого аналізу заплановано провести у листопаді комітетські слухання з цього питання.
Комітет проаналізував практику дотримання Конституції та законів України органами державної влади. Згідно з аналізом "мають місце непоодинокі факти виходу державних інституцій за межі конституційного та правового поля, що є перешкодою на шляху затвердження та зміцнення основ демократичної та правової держави, якою позиціонує себе Україна в Основному Законі". Народні депутати висловили стурбованість з приводу виявлених порушень і звернулися до Президента України, Прем'єр-міністра України, Генерального прокурора України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України з проханням вжити невідкладних заходів по їх усуненню.
Комітет постійно здійснює моніторинг реформування Воєнної організації та правоохоронних органів держави для оптимізації співвідношення між різними категоріями військовослужбовців. Метою моніторингу є приведення цих співвідношень у відповідність з міжнародними стандартами.
Протягом другої сесії відбулися комітетські слухання з питань: "Енергетична безпека України: стан та перспективи забезпечення природним газом", "Про здійснення органами центральної виконавчої влади заходів по реалізації Рекомендацій учасників Комітетських слухань "Про стан та перспективи подальшого розвитку оборонно-промислового комплексу України".
У Комітеті постійно опрацьовуються листи і звернення громадян, громадських організацій, місцевих органів влади. Вони інформують народних депутатів насамперед про повільне вирішення соціальних питань військовослужбовців, членів їх сімей та звільнених у запас. Особливо громадяни наголошують на не вирішенні питань забезпечення житлом, санаторно-курортним лікуванням. Органи місцевого самоврядування, окремі громадяни просять допомоги у вирішенні питань, пов'язаних із вивільненням військових містечок, особливо які розташовані далеко від населених пунктів.
Народні депутати члени Комітету беруть активну участь у роботі міжнародних парламентських організацій; постійних делегацій Верховної Ради; депутатських груп з міжпарламентських зв'язків із зарубіжними країнами; міжпарламентських асамблей; спільних міжпарламентських комісій.
Важливим напрямом в діяльності Комітету є співпраця із зарубіжними країнами. За цей час проведено понад 20 міжнародних зустрічей з керівниками та представниками держав і міжнародних організацій.
Члени Комітету також брали активну участь у конференціях, круглих столах, семінарах, презентаціях.
У міжсесійний період в Комітеті на розгляді перебуває 30 проектів законів і постанов