Діяльність Комітету

14 січня 2016, 14:31

Про прес-конференцію Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Сергія Пашинського та секретаря Комітету Івана Вінника в УНІАН

 

13 січня ц.р. у інформаційному агентстві УНІАН відбулася прес-конференція Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Сергія Пашинського та секретаря Комітету Івана Вінника щодо оборонного бюджету та розвитку Збройних Сил України у 2016 році.

Голова Комітету Сергій Пашинський, зокрема заявив, що у новому році парламент має зайнятися питанням стратегії національної оборони України та серйозно реагувати на проблему порушення дисципліни, яка відбувається серед військовослужбовців.

Він наголосив, що за минулий рік була проведена колосальна робота, завдяки чому ухвалено 37 невідкладних законопроектів, що стосувалися реформування сектору оборони в умовах війни з Росією. Також на 16% було збільшене фінансування безпекових відомств  – це Нацгвардія, адміністрація Державної прикордонної служби, Міноборони, СБУ, розвідувальні органи.

"Фактично додали до показників минулого року 15 мільярдів гривень. Багато це чи мало? З точки зору нашого бюджету - це, звичайно, багато. Але якщо порівнювати з бюджетом РФ, то їх теж бюджет збільшено. На наступний рік вони запланували бюджет у 50 млрд доларів. Наш бюджет більше 3-х млрд доларів. Наш бюджет в 16 разів менше, ніж в Російській Федерації", - сказав Пашинський.

С.Пашинський повідомив, що у новому році Комітет з питань національної безпеки і оборони має на порядку денному близько 50 законопроектів, частина з яких уже активно проговорювалася на засіданнях комітету.

"До цього часу розробляється закон про територіальну оборону. Ми маємо розуміти, що зараз XXI століття, зараз йде гібридна війна, і під це мають напрацьовуватися законодавчі акти. На жаль, у нас до цього часу під територіальною обороною розуміють протигаз і бомбосховище", - сказав Голова Комітету.

"Крім того, ми разом із Генштабом вносили закон про електронний облік військовослужбовців, це примітивна річ. Я маю живі приклади, коли хлопці під час першої хвилі мобілізації прийшли записуватися добровольцями, а їхні справи неможливо було знайти, бо хтось чотирма папками підпирав стіл. Ми внесли абсолютно зрозумілий закон - на базі реєстру виборців, натомість у Раді почався "вихлоп" начебто ми пропонуємо кожному вживити чіп", - підкреслив Пашинський.

Окремо Голова Комітету з питань національної безпеки і оборони вважає першочерговим питання посилення дисципліни серед військовослужбовців.

"Ми маємо сумну статистику, коли за три останні місяці число не бойових втрат перевищувало бойові. На мою думку, питання дисципліни не менш важливе, аніж поставити зброю, аніж боротьба з корупцією, і тим більше, ніж міжнародна співпраця. Будь-яка армія - це не кількість військових, танків і систем ППО, це, в першу чергу, дисципліна і керованість. РНБО оголосила цей рік роком ППО, але я прошу, щоб ми оголосили його роком дисципліни в армії", - резюмував Сергій Пашинський.

Секретар Комітету, народний депутат України Іван Вінник повідомив, що представники Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони відвідають США для обговорення питання щодо надання військової допомоги. Говорячи про військовий бюджет та допомогу Україні міжнародних партнерів, він зазначив, що у бюджеті Сполучених Штатів Америки перебачено 300 млн дол. для надання прямої міжурядової допомоги. "Ця допомога буде розподілятися на підставі рішень об'єднаного координаційного комітету, який був створений разом за участі представників українського уряду, а саме Міністерства оборони. Туди входять також Сполучені Штати Америки, представлені їхнім послом в Україні Джеффрі Пайєттом", - сказав Іван Вінник і додав, що туди входять також посли Великобританії, Литви та Канади. За його словами, 16 грудня цього року відбулося чергове засідання об'єднаного координаційного комітету, на якому було запропоновано бачення розподілу 300 млн дол. у формі військової допомоги, яка буде надана Україні. Секретар Коміитету наголосив, що їхній комітет бере активну участь у розбудові міжнародної співпраці. "Ми стали членами об'єднаного координаційного комітету... Ми плануємо разом із Головою Комітету відвідати Вашингтон найближчим часом. Напевно, це станеться в першій декаді лютого", - сказав він. Іван Вінник повідомив також  про заплановану зустріч з головою підкомітету із застосування бюджету США, який пропонуватиме Конгресу затверджувати ті пропозиції, які напрацює об'єднаний координаційний комітет як "офіційний документ у вигляді тієї військово-технічної допомоги, яка буде передаватися Україні".

"Дуже важливо, щоб міжпарламентські зв'язки з Конгресом та Сенатом США розбудовувалися", - додав секретар парламентського комітету.